מהו קפה קולומביאני ולמה הוא נחשב למוביל

קולומביה מהווה יעד נחשק למטיילים הרפתקנים, אבל זו גם אחת ממדינות הקפה הידועות בעולם. אם עד כה לא ניסיתם, כדאי לנסות וליהנות. נסביר מהו בדיוק קפה קולומביאני, למה הוא נחשב למוביל ומה הופך אותו לכל כך טוב.

חקלאות מכוונת קפה

הכלכלה של קולומביה מבוססת לא מעט על חקלאות. אחוז נכבד מהכלכלה המקומית נשען, למעשה, על חקלאות הקפה. למעשה, חקלאות זאת כל כך וותיקה, משומנת ומשוכלל, כך שאין פלא שהתוצרת הינה איכותית במיוחד. אומרים שזהו הקפה המשובח ביותר בעולם (לצד התוצרת שמגיעה מברזיל השכנה).

אקלים ותנאי גידול מעולים

האקלים בקולומביה מתאים בצורה מושלמת לגידול קפה מושלם. מזג האוויר, תנאי הלחות, הגשם, דומה שהשילוב של כל אלה נוצר כדי לאפשר לקפה לגדול בצורה מיטבית. מלבד זאת, במדינה גם נוהגים לבצע את הקטיף בצורה מסורתית בחלק ניכר משדות הגידול. שילוב של כל אלה גורמים לכך כי קפה קולומביאני נחשב לאחד מזני הפרימיום המובילים ביותר.

קפה חזק בטעם מודגש

חובבי קפה אדוקים שמכירים את כל זני הקפה הנחשבים וניסו קפה ממדינות שונות מספרים כי קפה קולומביאני נחשב לחזק ומודגש בטעמו. בהשוואה ליבול פחות איכותי, הארומה ושילוב הטעמים הופכים כל לגימה לחוויה עשירה ומפנקת.

זה המקום להדגיש כי על מנת ליהנות מהקפה הטוב ביותר, עדיף לקנות את הפולים מספק מתמחה. מומלץ לבקש טחינה לפני המשלוח, מה שמבטיח טעם עשיר. אגב, לטובת צורות הכנה שונות ניתן לבקש טחינה כראוי, גסה יותר או עדינה, לפי הטעם. טריות פולי קפה נמדדת בפחות שמנוניות. בנוסף, רמת החומציות מאוזנת ולא גבוהה יותר מדי. סיכום כל מאפייני הגידול, המסורת, האיכות וההקפדה הופך את קולומביה לאחת מבירות הקפה של העולם.

קפה למשרד

המשרדים הם מקומות פעילים במיוחד משך שעות ארוכות בכל יום. העובדים שם מוצאים את עצמם שעות ארוכות בכל יום כאשר עליהם לשמור על פוקוס ועל קשב משך כל אותם שעות. הלקוחות מצפים למענה של עובד ערני ומרוכז שייתן להם את מיטבו, הבוס אף הוא אינו מוכן לספוג טעויות כך שבהחלט נדרש היום מעובד המשרד הממוצע הרבה כישורים וגם יכולות שלא תמיד אפשריים.

קפה – הדלק במשרד

נדמה כי יותר מכל דבר אחר, מה ששומר על הערנות של העובדים ומסייע להם לשמור על ריכוז ועל ערנות, זה הקפה. הודות לכוסות הקפה שהם מגמיעים אל תוכם משך כל שעות העובדה הם מצליחים לשרוד מתוך ערנות.

לא ניכנס כאן לנושא של בריא או לא בריא כאשר רוב רובם של שוחרי הבריאות יקבעו יעבר לכל ספק כי הקפה הוא לא דבר בריא והוא בפירוש מזיק לבריאות. בכל מקרה, ברור כי אספקת קפה למשרד מעניקה לעובדים יכולות שאין אפשרות להשיג אותם באמצעים אחרים ובמקרים רבים, כוס קפה טוב יכול להחליף כמה שעות שינה או לכל הפחות לדחות את השינה בכמה שעות.

קפה טוב לפנק את העובדים

במשרדים רבים דואגים עבור העובדים לקפה משובח במיוחד. אם אלו מכונות קפה איכותיות ואם זה סתם כך קפה איכותי טוב. הקפה הטוב יעניק לעובדים תחושה טובה כי דואגים לפנק אותם, רוצים להעניק להם יותר מהסטנדרט ולא מסתפקים עבורם רק בקפה פשוט וזול שזה המינמום שכל משרד צריך.

העובדים מעריכים מאוד את ההשקעה בהם ואת הקפה האיכותי אשר דואגים כי יהיה להם במהלך שעות העבודה במשרד.

איפה קונים קפה טוב למשרד?

כל משרד אמור למצוא מי שיספק עבורו את כל החומרים הדרושים להכנת הקפה בדומה לאספקת תה לעסק. מדובר במקרים רבים בכמויות גדולות של כמה וכמה קופסאות קפה לשבוע ובמקרים רבים המשרד יבקש להשקיע במספר סוגים של קפה. לצורך כך כדאי להכיר חנות המציעה שירותי משלוח עד למשרד כאשר באופן קבוע הם אלו שידאגו כי תהיה אספקה של קפה.

את זה בדיוק אנחנו מציעים למשרדים. קפה איכותי וטוב לכל משרד באזור.

איך רוכשים פולי קפה?

תמונה

פולי קפה, אותם יהלומים חומים ארומתיים ומופלאים שחלקנו מכורים למשקה המופק מהם, גדלים למעשה בכל רחבי העולם, אבל פולים מוכרים רבים, ומובחרים מגיעים ממדינות שאפילו באסוציאציה שלנו קשורות לקפה. בין המדינות אשר מגדלות את האוצר הנהדר מפורסמות בעיקר ברזיל, אתיופיה, קולומביה, מקסיקו וגוואטמאלה, אבל אלו אינן המדינות היחידות שמהן מיובאים פולי קפה למכירה בכל קצוות הגלובוס.

פולי קפה איכותיים ומוקפדים חייבים לזכות לגידול מושקע ולתנאים צמיחה אופטימליים, וזאת בכדי שניתן יהיה להפיק מהם קפה מושלם, טעים ומענג. מובן שאיכות פולי הקפה וההשקעה בגידול צמחי הקפה אינה הפרמטר היחיד שחשוב ושקובע את איכות המשקה שיופק בסוף התהליך. תמציות הקפה שאותן מרביתנו נוהגים לרכוש שמופקות באמצעות תהליך של קלייה, טחינה וחליטה או בישול במים של האבקה שהתקבלה.coffee-983955_1280

היצע תערובות הקפה מאוד רחב וכולל בין השאר פולי קפה שלמים, ותערובות שמכילות זני קפה ייחודים, שאחד הגורמים המשמעותיים מאוד באיכות הקפה שניתן להפיק מהם הוא לא רק הפולים עצמם אלא טריות ואיכותיות המוצר שמפיקים מהם.

קצת על ההיסטוריה של הקפה

צמח הקפה שעליו גדלים הפולים ושיהיה הראשון להפוך למשקה הקפה מוצאו ככל הנראה באתיופיה. האגדה מספרת שמיסטיקן סופי תימני בשם שייח אש-שאדילי הבחין במהלך ביקור במדינה כי העזים באתיופיה מלאות בחיוניות מיוחדת במינה וזיהה שהן אוכלות את פירותיו של שיח. מתוך סקרנות טעם גם הוא מהפולים שנהגו העזים לאכול, והפלא ופלא – גם הוא התמלא מרץ. ואכן, לפני שהחלו להפיק משיח הקפה את המשקה הממכר, נהגו האנשים באתיופיה לאכול פולי קפה. הנזירים היו מורגלים ללעוס קפה על מנת לשמר את ערנותם.

בכל מקרה עם השנים נדד הקפה נדד וסוחרים תימניים הביאו את צמח הקפה לארצם ושם התחילו מגדלים אותו. את ההתייחסות הראשונה להכנת הקפה על ידי שימוש בפולים קלויים הופיעה כמה מאות לאחר תחילת ספירת הנוצרים. ומכאן אנו לומדים שהמשקה אהוב על ידי האדם עוד מימים ימימה.

רכישת פולי קפה

מי שמעוניינים לשלוט באופן מלא באיכות משקה הקפה שלהם מומלץ לבחור בקלייה עצמית של פולי קפה. פולי הקפה נמכרים כיום במצבם הירוק והיבש coffee-636639_1280של לפני הקלייה גם במתכונת אורגנית, ונחשבים טריים ובריאים משמעותית יותר מפולי קפה קלויים. בחירה לקלות לבד היא גם חסכונית וכדאית מאוד – מחיר פולי הקפה לקלייה זול מאשר מחירם של אלו הקלויים בכ-50%. ישנן מסעדות חדשות בירושלים שהחליטו אף הן להגיש ללקוחות שלהם קפה עשוי פולי קפה טעים ומשובח.

אם בחרתם בכל זאת לרכוש פולי קפה שלמים קלויים לטחינה ביתית (באמצעות מטחנת קפה או במכונת קפה אוטומטית) חשוב מאוד שתקפידו על קניית הפולים הקלויים שהם טריים בלבד. קפה שקלייתו התבצעה כבר מאבד הן את הארומה והן את הטעם שלו בתוך ימים, וחבל. זכרו – רכישת פולי קפה טריים שנקלו מול עיניכם היא הדרך הטובה ביותר להבטיח קפה איכותי ומשמח חיך!

כל האמת על קפסולות קפה

בשנים האחרונות הפכו הישראלים יותר בררניים בהקשר של מוצרי מותרות שונים. אם בעבר כולנו היינו רוכשים בגדים מאותו המותג ושותים את אותו הקפה הרי שכיום רשתות אופנה רבות מעטרות את הקניונים, וגם את הקפה שלנו אנחנו יכולים לשתות במגוון של דרכים וטעמים. מכונות הקפה שפרצו לחיינו בשני העשורים האחרונים הביאו איתם בשורה מענגת במיוחד של טעמים, סוגים, וארומות מעניינות שהופכים את חווית הקפה שלנו לייחודית יותר.המשך לקרוא כל האמת על קפסולות קפה

אייס קפה לקיץ מרענן יותר

הקפה הוא משקה פופולארי בקרב רוב האוכלוסייה, מאחר והוא מכיל קפאין אשר גורם לתחושת רעננות וערנות בו זמנית. הקפה מגוון וניתן להכין בעזרתו מספר רב של משקאות כגון: אספרסו, הפוך, לאטה, אמריקנו, אייס קפה ועוד. סוג של קפה הוא הרגל נרכש עם הזמן, כאשר מתרגלים לסוג מסוים של קפה נורא קשה להתרגל לטעם של קפה חדש. בתקופה האחרונה נראה כי מכונת האספרסו הביתית הפכה להיות מאוד פופולארית. בבית תוכלו להכין כל סוג של קפה שתרצו בעזרת מכונת אספרסו ואף בלעדיה. בכדי להכין אייס קפה מקורי נמזוג לבלנדר שוט של אספרסו, חלב, קרח וסוכר לפי הטעם. האייס קפה שנוכל להשיג הוא סוג של קפה קר ברד, אלא אם נרכוש מכונה מיוחדת שמכינה אייס קפה קטיפתי יותר כמו בבית הקפה.המשך לקרוא אייס קפה לקיץ מרענן יותר

אייס קפה – המרענן הרשמי של הקיץ

חודשי הקיץ הישראלים חמים מאוד ובעלי אחוזים גבוהים של לחות אשר גורמים לתחושת חום וזיעה. בכדי להתגבר על התופעה, בתי קפה רבים מעמידים לרשותם של הלקוחות מאווררים המתיזים מים, בכדי לשמור על תחושת הבילוי בחוץ ולא במקום סגור.המשך לקרוא אייס קפה – המרענן הרשמי של הקיץ