עיצוב פנים לבתי קפה – מה לא לעשות?

תהליכי העיצוב של הסביבה העסקית הם מורכבים ודורשים המון הבנה מקצועית בתחום של עיצוב סביבה עסקית. היות שכך לקראת הקמת עסק חשוב מאוד לאתר את מעצב החנויות המתאים אשר יוכל לעצב עבורכם את בית הקפה במקצועיות רבה, כך שהתוצאה תהיה מוצלחת ותוכל לענות על הצורך שלכם לאורך זמן בצורה הטובה ביותר. בואו וקראו מה לא לעשות בעניין עיצוב בתי קפה.

ממה יש להימנע בתהליך עיצוב בתי קפה?

  • זה קורה לעיתים והתופעה בהחלט בולטת מעל פני השטח. נפתח עסק חדש בתחום בתי הקפה, אך במקום לתכנן קונספט מיוחד ותכנית עסקית חדשה, מנסים לצעוד במסלול קיים של עסק מתחרה. במקרים רבים גם העיצוב המתבצע הינו חיקוי מדויק לבית קפה קיים. וזה בהחלט צעד לא חכם ולא מוצלח. כל עסק צריך את הייחודיות שלו ואת הקונספט המיוחד שמאפיין אותו. אל תנסו לצעוד במשעול אותו סללו אחרים לעצמם. זה מפחית מהערך שלכם והלקוחות יודעים לזהות את זה.
  • חשוב מאוד שבית הקפה יהיה נעים ומזמין. שכל אורח ירגיש שיש לו לאן להיכנס וששווה לו להגיע לביקור ולשתות יותר ממשהו. לכן עליכם להימנע מעומס ומאווירה של לחץ במקום. חשוב שהעיצוב יהיה נעים לעין ומזמין, שכל לקוח שנכנס ירגיש שהוא הגיע למקום נעים בו כיף לשהות.
  • סביבת העבודה של הצוות אף הוא צריך להיות מתוכנן היטב. אמנם יש בתי עסק שמזלזלים באזור הזה, ומזניחים את העיצוב של השטח שמאחורי הקלעים. אבל זו טעות חמורה, שכן גם העובדים צריכים להרגיש שהם רצויים ושמקצים להם את סביבת העבודה הנוחה והנעימה עבורם.
  • חשוב מאוד להתאים עיצוב חנויות קפה לקונספט הכללי שלכם. ולכן יש להימנע משימוש באלמנטים מגוונים וצבעים לרוב. חשוב כי העיצוב יהיה מדויק ומתאים לקונספט, כך שהתוצאה תדבר בעד עצמה בקול אחיד. עיצוב מבולבל יוצר תחושה של מקהלה בה כל אחד שר את שיר אחר ולא נוצרת כל הרמוניה בין המשתתפים.

עיצוב מוצלח ייעשה בליווי מקצועי אשר יוביל לתוצאה מושלמת!

5 דברים שלא ידעתם עליהם בצילומי מזון

עסקי המזון והקולינריה נמצאים בצמיחה קבועה בשנים האחרונות ומאפשרים פרנסה לכל מי שמסוגל לשווק את תוצרתו. האינטרנט נאפשר שיווק של דברי מאכל מתוצר ביתית כמו גבינות יינות בירות פרות וירקות ועוד ועוד בשיווק ישיר ובלי צורך בהפצה דרך רשתות שיווק ותשלום עמלות. מזון טרי באספקה ישירה ללקוחות יהיה אטרקטיבי עבור רבים בהשוואה למזון שנמצא על מדפים בסופרמרקט או מכולת. כדי לשווק את מוצרי המזון יש לדעת להציג אותם היטב ולהסביר למתעניינים מה ייחודי בהם לעומת המוצרים הנמכרים בשוק החופשי, כמו למשל מבשלת בירה ביתית שאת הבקבוקים שהיא מייצרת אפשר להשיג רק בשיווק ישיר.

במהלך צילום מזון מקצועי חייבים להעביר את המסר וליצור עניין אצל הקוראים. כדי שהתמונות יהיו אטרקטיביות ומושכות תשומת לב יש להיעזר בידע מקצועי של צלם מנוסה ולקבל ממנו טיפים בעניין צילום נכון. הנה 5 דברים שלא ידעתם על התחום:

  1. אוכל חייב להצטלם מקרוב, זו לא תמונת נוף אלא תמונה שאמורה לעורר חשק של הלקוחות, בעלי מסעדות/סופרמרקטים וסועדים, ולכן הוא חייב לכסות את רוב שטח התמונה ולא להישאר ברקע.
  2. שימוש נכון בתאורה יהפוך את המזון לאטרקטיבי עבור הצופים. תמונה טובה נותנת חיים למנה ומגרה את הסקרנים ולכן צריך להשתמש בתאורה רכה.
  3. כדאי לזכור לפני ביצוע צילום מסחרי שיש אוכל שנקרב או נמס או פשוט נהיה לא אסתטי תוך זמן קצר ולכן חשוב לצלם את המזון כמה שיותר מהר, כמובן שלאחר שסידרנו אותו וטיפלנו בתאורה. המזון המצולם חייב להיראות אסתטי מזמין וטרי. רק כך ניתן למשוך את העין.
  4. לסידור המזון חשיבות רבה, למשל מקרה של סלט או מגשי פירות, ולכן יש לברר ולהבין מהו הסידור האופטימלי וכן להתייעץ עם אנשי מקצוע איך להבליט את התכונות הטובות של המזון המצטלם ולהרשים את הצופים תמונה.
  5. הקפדה על זוויות צילום נכונות הינה הכרחית. מזון הוא אובייקט תלת מימדי ולכן אסור לצלם אותו מלמעלה וליצור לו מראה שטוח, אלא צריך להשתמש בזוויות נמוכות כדי לייצר מראה אמין. 

קפה למשרד

המשרדים הם מקומות פעילים במיוחד משך שעות ארוכות בכל יום. העובדים שם מוצאים את עצמם שעות ארוכות בכל יום כאשר עליהם לשמור על פוקוס ועל קשב משך כל אותם שעות. הלקוחות מצפים למענה של עובד ערני ומרוכז שייתן להם את מיטבו, הבוס אף הוא אינו מוכן לספוג טעויות כך שבהחלט נדרש היום מעובד המשרד הממוצע הרבה כישורים וגם יכולות שלא תמיד אפשריים.

קפה – הדלק במשרד

נדמה כי יותר מכל דבר אחר, מה ששומר על הערנות של העובדים ומסייע להם לשמור על ריכוז ועל ערנות, זה הקפה. הודות לכוסות הקפה שהם מגמיעים אל תוכם משך כל שעות העובדה הם מצליחים לשרוד מתוך ערנות.

לא ניכנס כאן לנושא של בריא או לא בריא כאשר רוב רובם של שוחרי הבריאות יקבעו יעבר לכל ספק כי הקפה הוא לא דבר בריא והוא בפירוש מזיק לבריאות. בכל מקרה, ברור כי אספקת קפה למשרד מעניקה לעובדים יכולות שאין אפשרות להשיג אותם באמצעים אחרים ובמקרים רבים, כוס קפה טוב יכול להחליף כמה שעות שינה או לכל הפחות לדחות את השינה בכמה שעות.

קפה טוב לפנק את העובדים

במשרדים רבים דואגים עבור העובדים לקפה משובח במיוחד. אם אלו מכונות קפה איכותיות ואם זה סתם כך קפה איכותי טוב. הקפה הטוב יעניק לעובדים תחושה טובה כי דואגים לפנק אותם, רוצים להעניק להם יותר מהסטנדרט ולא מסתפקים עבורם רק בקפה פשוט וזול שזה המינמום שכל משרד צריך.

העובדים מעריכים מאוד את ההשקעה בהם ואת הקפה האיכותי אשר דואגים כי יהיה להם במהלך שעות העבודה במשרד.

איפה קונים קפה טוב למשרד?

כל משרד אמור למצוא מי שיספק עבורו את כל החומרים הדרושים להכנת הקפה בדומה לאספקת תה לעסק. מדובר במקרים רבים בכמויות גדולות של כמה וכמה קופסאות קפה לשבוע ובמקרים רבים המשרד יבקש להשקיע במספר סוגים של קפה. לצורך כך כדאי להכיר חנות המציעה שירותי משלוח עד למשרד כאשר באופן קבוע הם אלו שידאגו כי תהיה אספקה של קפה.

את זה בדיוק אנחנו מציעים למשרדים. קפה איכותי וטוב לכל משרד באזור.