רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

מה שרציתם לדעת על מכונת אספרסו

//מה שרציתם לדעת על מכונת אספרסו

מה שרציתם לדעת על מכונת אספרסו

העתיד כאן והוא מבשר לנו ניחוחות מרגיעים בתוך הבית שלנו. כיום, יותר מתמיד ניתן לראות כמעט בכל בית מכונת אספרסו. הסוגים הם רבים ומגוונים מאוד, כל אחד נאמן לטעם ולסוג של הקפה שלו. בתי הקפה מחזיקים מכונת אספרסו בעלת עוצמה ובדרך כלל מכונה שטוחנת במקום את פולי הקפה ובעזרתה מכינה את האספרסו. מכונות האספרסו הפרטיות שנקנות לאחרונה, אותן רוכשים לבית, בדרך כלל עובדות על קפסולות. ישנם יתרונות וחסרונות לרכישת מכונות שעובדות רק עם קפסולה.

החסרונות

רכישת מכונת אספרסו שעובדת אך ורק עם קפסולות היא בדרך כלל יקרה יותר. מפאת המכשור המתקדם והטכנולוגיה, מכשירים כאלו נמכרים בחברות המובילות המיובאות מחו"ל ונמכרות בסכומים גבוהים. הקפסולות שרוכשים עבור המכונה מגיעים בתוך שרוול של עשרה. כל שרוול עולה בין 19 שקלים ל- 26 שקלים, כמובן תלוי בחברה ממנה רוכשים. בחישוב מהיר, קילו של קפה טחון יכול להיות הרבה יותר משתלם. דבר נוסף ולא חשוב פחות הוא ההגבלה שלכם לקפסולות. מאחר והמכונה עובדת רק על קפסולות תצטרכו לקנות קפסולות מהחברה בה קניתם את מכונת האספרסו ולטעום רק מהטעמים שהם מציעים.

היתרונות

ראשית כל תפעול מכונת אספרסו שעובדת על קפסולות היא מאוד נוחה וידידותית למשתמש. הקפסולה היא אטומה ואין צורך להתלכלך או לפזר קפה על השיש והרצפה. הקפה בקפסולה נשמר טרי ל-9 חודשים מאחר והוא אטום, הטריות של הקפה הטחון נשמרת ליממה אחת בחוץ או שלושה ימים במקרר. הכנת הקפה עם קפסולה היא בלחיצת כפתור כאשר מכונת אספרסו עם קפה טחון לוקחת מספר דקות.

לסיכום

אכן יש חסרונות ויתרונות רבים לקפסולות וגם לקפה הטחון. הקפסולות מאפשרות לנו הכנת קפה באופן נקי יותר, קל יותר, מהיר ונוח. כאשר קפה טחון מאפשר לנו מגוון עצום של טעמים, ניחוחות נעימים ומחירים זולים יותר. הדילמה היא גדולה מאוד אז כדאי שתעשו את השיקולים האישיים שלכם, אם לפי פרמטר כלכלי, פרמטר של טעם קפה אוהב או ניסיון אישי. במידה ואתם כבר מקובעים על סוג קפה מסוים ואתם מיומנים בהכנת קפה, בחרו בקפה טחון. במידה ואתם חדשים בנושא מכונת אספרסו ואתם אוהבים את הקפה שלכם מוכן תוך שניות, בחרו בקפסולות.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment