רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

איך רוכשים פולי קפה?

//איך רוכשים פולי קפה?

איך רוכשים פולי קפה?

פולי קפה, אותם יהלומים חומים ארומתיים ומופלאים שחלקנו מכורים למשקה המופק מהם, גדלים למעשה בכל רחבי העולם, אבל פולים מוכרים רבים, ומובחרים מגיעים ממדינות שאפילו באסוציאציה שלנו קשורות לקפה. בין המדינות אשר מגדלות את האוצר הנהדר מפורסמות בעיקר ברזיל, אתיופיה, קולומביה, מקסיקו וגוואטמאלה, אבל אלו אינן המדינות היחידות שמהן מיובאים פולי קפה למכירה בכל קצוות הגלובוס.

פולי קפה איכותיים ומוקפדים חייבים לזכות לגידול מושקע ולתנאים צמיחה אופטימליים, וזאת בכדי שניתן יהיה להפיק מהם קפה מושלם, טעים ומענג. מובן שאיכות פולי הקפה וההשקעה בגידול צמחי הקפה אינה הפרמטר היחיד שחשוב ושקובע את איכות המשקה שיופק בסוף התהליך. תמציות הקפה שאותן מרביתנו נוהגים לרכוש שמופקות באמצעות תהליך של קלייה, טחינה וחליטה או בישול במים של האבקה שהתקבלה.coffee-983955_1280

היצע תערובות הקפה מאוד רחב וכולל בין השאר פולי קפה שלמים, ותערובות שמכילות זני קפה ייחודים, שאחד הגורמים המשמעותיים מאוד באיכות הקפה שניתן להפיק מהם הוא לא רק הפולים עצמם אלא טריות ואיכותיות המוצר שמפיקים מהם.

קצת על ההיסטוריה של הקפה

צמח הקפה שעליו גדלים הפולים ושיהיה הראשון להפוך למשקה הקפה מוצאו ככל הנראה באתיופיה. האגדה מספרת שמיסטיקן סופי תימני בשם שייח אש-שאדילי הבחין במהלך ביקור במדינה כי העזים באתיופיה מלאות בחיוניות מיוחדת במינה וזיהה שהן אוכלות את פירותיו של שיח. מתוך סקרנות טעם גם הוא מהפולים שנהגו העזים לאכול, והפלא ופלא – גם הוא התמלא מרץ. ואכן, לפני שהחלו להפיק משיח הקפה את המשקה הממכר, נהגו האנשים באתיופיה לאכול פולי קפה. הנזירים היו מורגלים ללעוס קפה על מנת לשמר את ערנותם.

בכל מקרה עם השנים נדד הקפה נדד וסוחרים תימניים הביאו את צמח הקפה לארצם ושם התחילו מגדלים אותו. את ההתייחסות הראשונה להכנת הקפה על ידי שימוש בפולים קלויים הופיעה כמה מאות לאחר תחילת ספירת הנוצרים. ומכאן אנו לומדים שהמשקה אהוב על ידי האדם עוד מימים ימימה.

רכישת פולי קפה

מי שמעוניינים לשלוט באופן מלא באיכות משקה הקפה שלהם מומלץ לבחור בקלייה עצמית של פולי קפה. פולי הקפה נמכרים כיום במצבם הירוק והיבש coffee-636639_1280של לפני הקלייה גם במתכונת אורגנית, ונחשבים טריים ובריאים משמעותית יותר מפולי קפה קלויים. בחירה לקלות לבד היא גם חסכונית וכדאית מאוד – מחיר פולי הקפה לקלייה זול מאשר מחירם של אלו הקלויים בכ-50%. ישנן מסעדות חדשות בירושלים שהחליטו אף הן להגיש ללקוחות שלהם קפה עשוי פולי קפה טעים ומשובח.

אם בחרתם בכל זאת לרכוש פולי קפה שלמים קלויים לטחינה ביתית (באמצעות מטחנת קפה או במכונת קפה אוטומטית) חשוב מאוד שתקפידו על קניית הפולים הקלויים שהם טריים בלבד. קפה שקלייתו התבצעה כבר מאבד הן את הארומה והן את הטעם שלו בתוך ימים, וחבל. זכרו – רכישת פולי קפה טריים שנקלו מול עיניכם היא הדרך הטובה ביותר להבטיח קפה איכותי ומשמח חיך!

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment