רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

מסעדות

//מסעדות

מסעדות

מזל טוב החלטת לפתוח מסעדה חדשה, אז איך אתה מחליט איזה סוג של מסעדה הכי כדאי לפתוח? מה הם סיכויי ההצלחה באזור בוא תרצה למקם את המסעדה שלך? אוכל ביתי אמתי? בית קפה קטן? זיכיון של רשת מסעדות?. סוג המסעדה שתבחר לפתוח בהחלט תשפיע על סיכויי ההצלחה שלה בהתאם למיקום והאוכלוסייה הקיימת באותו אזור.

כיצד לבחור איזה סוג של מסעדה הכי תתאים לך להפעלה

אם אתה שוקל לפתוח מסעדה, רוב הסיכויים שאתה נהנה לאכול בחוץ. באילו סוגי מסעדות אתה נהנה לאכול? אוכל משובח? ארוחות ערב?  סוגים שונים של מסעדות דורשות סוגים מסוימים של ניהול. המסעדה צריכה לדעת לספק אוכל נהדר, שירות לקוחות אדיב, נקי ומזמין בעל אווירה טובה. אך במסעדות יוקרה  יש דרישה לתשומת לב  רבה יותר לפרטים הקטנים, אשר אינם הכרחיים במסעדות שכונתיות.

גלה אם יש ביקוש קונספט מסעדה שלך

לאחר שהחלטת על סוג של מסעדה אותה תרצה לפתוח, השלב הבא הוא מחקר אם יש בסיס לקוחות קיימא.  האם יש בסיס אוכלוסייה גדול מספיק עבור הקונספט של המסעדה שלך?

האם הנתונים הדמוגרפיים המקומיים תומכים בהנחות שלך לגבי מי יגיע למסעדה שלך? לדוגמה, אם אתה מתכן לפתוח מסעדה באזור מפעלים ואתה מקווה למשוך פועלים  בשנות ה -30 לחייהם לסעוד ארוחת צהריים, האם יש מספיק אוכלוסייה כזו בכדי שהמסעדה תוכל להרוויח?  או האם אוכלוסיית האזור צעירה מאוד או זקנה מאוד? מאוד חשוב לבדוק אם האוכלוסייה מתאימה לקונספט המסעדה, אף פעם אל תניח שיש מספיק אנשים באזור שלך שיתאמו לקונספט של המסעדה שלך מבלי לבדוק.

יצירת תפריט טיוטה

התפריט שלך הוא הסיבה העיקרית בגינה אנשים ירצו לנסות את המסעדה שלך מלכתחילה. כאשר אתה יושב לכתוב את התפריט שלך, שקול היטב את תיאור הפריטים, פריסת הדף ואת המחירים.

מצא את המיקום הנכון

אז יש לך את הקונספט הייחודי שבחרת ואת מחקר השוק שעשית. עכשיו הגיע הזמן לחפש את המיקום המושלם. זה אולי הצעד המכריע ביותר בפתיחת מסעדה חדשה. המיקום יכול להביא לכף הגורל את גורל המסעדה אם היא תצליח או לא תצליח. מיקום טוב בהחלט יאפשר לך להרוויח המון ולהצליח, אבל מיקום לא נכון כמעט תמיד יגרום לכישלון העסק.

יש הרבה משתנים לשקול כאשר מחפשים לפתוח מסעדה חדשה, כמו גודל המסעדה, אורך השולחנות ואת שכר הדירה החודשי או משכנתא. שיקולים אחרים כוללים אזעקת אש וקוד בטיחות. לפני שתתחייב בקניית המקום, כדאי מאוד לתכנן היכן יתמקם כל דבר בעסק, איך יראה המטבח, וכמה שטח להקצות עבור שולחנות הישיבה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment