רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

מועדוני לקוחות יוקרתיים

//מועדוני לקוחות יוקרתיים

מועדוני לקוחות יוקרתיים

אחד המשפטים הידועים והמצוטטים ביותר הוא "אינני רוצה להיות חבר במועדון שמקבל אנשים כמוני" אשר אמר הקומיקאי ג'ראצ'ו מארקס. אך ישנם מועדונים שאנחנו בהחלט רוצים להיות חלק מהם, ואנחנו נשמח אם הם יקבלו אנשים כמונו, למשל, מועדוני לקוחות יוקרתיים.

יותר ויותר עסקים בוחרים להקים מועדוני לקוחות אשר מאפשרים להציע להם הטבות, הנחות ומבצעים שונים. מן הסתם, מאחורי כל מועדון לקוחות כזה יש מטרה ויש רעיון. אך כפי שנוכל לראות, לא רק העסק מרוויח מכך, אלא גם הלקוחות שלו.

הרעיון הוא מאוד פשוט, העסק אוסף שמות ופרטי התקשרות של כל לקוח אשר מעוניין להיות חבר במועדון, וכך הוא יכול ליצור לעצמו בסיס נתונים רחב מאוד, מצד אחד, מצד שני, הוא יכול לפנות אל כל לקוח באופן אישי, הן בהצעות כלליות והן בהצעות שתואמות לצריכה של אותו לקוח.

העסק מרוויח בכך כמה דברים, ראשית, הוא משמר את הלקוח. במקום שהצרכן יחפש מוצר מסוים בקרב מתחרים, הוא יודע שהוא חבר מועדון ולכן סביר להניח שהוא יוכל לרכוש את המוצר במחיר זול יותר באותו עסק (או לקבל הטבות אחרות דרך רכישה באמצעות כרטיס מועדון). שנית, הוא יכול למקד יותר את השיווק והפרסום כשמדובר באותם לקוחות, כך הוא יודע מה להציע ולמי, שלוש, הוא יכול לבסס לעצמו קהל לקוחות משמעותי עבור מוצרים שונים, מבלי להיות תלוי בהכרח בקהל לקוחות חיצוני.

אך כאמור, לא רק העסק מרוויח ממועדוני לקוחות אלא גם הלקוח עצמו. הוא מרוויח אפשרות לקנות מוצרים בהטבות והנחות שונות, כרטיס המועדון חוסך לנו את הצורך לחפש את המוצר באינטרנט או בחנויות אחרות, וכן יש לו תקשורת ישירה מול העסק.

צריך לומר, ישנם לא מעט עסקים אשר יוצרים לא רק מועדון לקוחות אלא גם חברות מתגמלת במועדון ברמות שונות, כמובן ללקוחות VIP וללקוחות רגילים, כמו למשל בכרטיסי אשראי, המטרה היא לעודד את הלקוח לצרוך כמה שיותר, להשקיע כמה שיותר כסף, ואז הוא יוכל לקבל כרטיס מועדון יוקרתי יותר ולכן הרבה יותר הטבות, הנחות ומבצעים.

 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment