ישנם לא מעט אנשים אשר חווים תחושה של רגישות למזון מסוים, לעיתים זה מרכיב מסוים במזון ולעיתים זה המזון עצמו. כך למשל, לא מעט אנשים חווים תחושה של רגישות לקפאין אשר נמצא מן הסתם בקפה, אך גם במזונות ובמוצרי שתייה אחרים.

על מנת לאבחן רגישות שכזו, אזי שאנחנו צריכים לחוש תחושת אי נעימות אשר חוזרת על עצמה בכל פעם שאנחנו צורכים את אותו מזון או אותו מרכיב. אז יש לפנות אל רופא על מנת לבצע בדיקה של רגישות, בדיקה שתתבצע על ידי בידוד מרכיבים מסוימים בשביל לוודא מה מהם משפיע וכיצד הוא משפיע עלינו.

מן הסתם, אנחנו יכולים לאבחן רגישות למזון כאשר אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם בעיה מסוימת, בין אם מדובר בבעיה פנימית או בעיה אחרת. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם כאבי בטן, יציאות לא טובות, שינה לא סדירה, חוסר תיאבון ועוד. כל אחד מהדברים הנ"ל וכן דברים נוספים, יכולים ללמד על רגישות לקפאין ובכלל למזון.

צריך לומר עוד, יש מקים מסוימים, כמו למשל בעת הריון או בעת מחלות מסוימות, שאנחנו חווים רגישות כזו או אחרת לסוג מסוים של מזון. הרבה מאוד נשים למשל, טוענות שבעת הריון הן אינן יכולות לשתות קפה והרבה פעמים זה אפילו מלמד אותן שהם נמצאות בהריון, עוד לפני שהן ביצעו בדיקה שמוכיחה זו.

יש חשיבות גדולה לדעת שאכן חווים רגישות לקפאין או רגישות לכל מזון אחר, לא רק בשביל להימנע מצריכת אותם מרכיבים ואותו מזון, אלא גם מעצם זה שלעיתים יש צורך בתחליפים מסוימים, מאחר ומדובר במרכיבים שכן יכולים לעזור לגוף ואם הוא לא צורך אותם, זה יכול להיות בעייתי.

כל התהליך אמור להיות יחסית פשוט, בדיקות גופניות ואחרות אצל רופא יאבחנו האם אנחנו מתמודדים עם רגישות לסוג מזון מסוים וכיצד זה יכול להשפיע עלינו. ברגע שהוא יגלה את הבעיה, אזי שעלינו להפסיק לצרוך את אותו מזון וגם להשתמש בתחליפים מתאימים על פי הצורך שלנו.