רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

5 דברים שלא ידעתם עליהם בצילומי מזון

//5 דברים שלא ידעתם עליהם בצילומי מזון

5 דברים שלא ידעתם עליהם בצילומי מזון

עסקי המזון והקולינריה נמצאים בצמיחה קבועה בשנים האחרונות ומאפשרים פרנסה לכל מי שמסוגל לשווק את תוצרתו. האינטרנט נאפשר שיווק של דברי מאכל מתוצר ביתית כמו גבינות יינות בירות פרות וירקות ועוד ועוד בשיווק ישיר ובלי צורך בהפצה דרך רשתות שיווק ותשלום עמלות. מזון טרי באספקה ישירה ללקוחות יהיה אטרקטיבי עבור רבים בהשוואה למזון שנמצא על מדפים בסופרמרקט או מכולת. כדי לשווק את מוצרי המזון יש לדעת להציג אותם היטב ולהסביר למתעניינים מה ייחודי בהם לעומת המוצרים הנמכרים בשוק החופשי, כמו למשל מבשלת בירה ביתית שאת הבקבוקים שהיא מייצרת אפשר להשיג רק בשיווק ישיר.

במהלך צילום מזון מקצועי חייבים להעביר את המסר וליצור עניין אצל הקוראים. כדי שהתמונות יהיו אטרקטיביות ומושכות תשומת לב יש להיעזר בידע מקצועי של צלם מנוסה ולקבל ממנו טיפים בעניין צילום נכון. הנה 5 דברים שלא ידעתם על התחום:

  1. אוכל חייב להצטלם מקרוב, זו לא תמונת נוף אלא תמונה שאמורה לעורר חשק של הלקוחות, בעלי מסעדות/סופרמרקטים וסועדים, ולכן הוא חייב לכסות את רוב שטח התמונה ולא להישאר ברקע.
  2. שימוש נכון בתאורה יהפוך את המזון לאטרקטיבי עבור הצופים. תמונה טובה נותנת חיים למנה ומגרה את הסקרנים ולכן צריך להשתמש בתאורה רכה.
  3. כדאי לזכור לפני ביצוע צילום מסחרי שיש אוכל שנקרב או נמס או פשוט נהיה לא אסתטי תוך זמן קצר ולכן חשוב לצלם את המזון כמה שיותר מהר, כמובן שלאחר שסידרנו אותו וטיפלנו בתאורה. המזון המצולם חייב להיראות אסתטי מזמין וטרי. רק כך ניתן למשוך את העין.
  4. לסידור המזון חשיבות רבה, למשל מקרה של סלט או מגשי פירות, ולכן יש לברר ולהבין מהו הסידור האופטימלי וכן להתייעץ עם אנשי מקצוע איך להבליט את התכונות הטובות של המזון המצטלם ולהרשים את הצופים תמונה.
  5. הקפדה על זוויות צילום נכונות הינה הכרחית. מזון הוא אובייקט תלת מימדי ולכן אסור לצלם אותו מלמעלה וליצור לו מראה שטוח, אלא צריך להשתמש בזוויות נמוכות כדי לייצר מראה אמין. 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment