רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

מה הדת אומרת על טבעות נישואין?

//מה הדת אומרת על טבעות נישואין?

מה הדת אומרת על טבעות נישואין?

בשעה טובה ומאושרת התארסתם, הטבעת הוגשה, ה'כן' נאמר וההתרגשות בשיאה. יש כל כך הרבה דברים לתכנן כשאחד הדברים הראשונים היא ההחלטה האם להתחתן דרך הרבנות או בדרכים אחרות. לאחר והחלטתם על נישואין דרך הרבנות, ישנם דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון, אשר צריכים להיעשות עבור תעודת הנישואין שלכם.

בין הדרכה להדרכה, אחד הדברים שאתם צריכים לקחת בחשבון היא טבעת הנישואין. אז מה הדת אומרת עליהן?

ודאי כבר הייתם במספר חופות בחייכם ואתם מכירים את פתגם הטבעת המפורסם 'שווה פרוטה'. אתם בוודאי גם מכירים את הבדיחה המפורסמת והמשתנה של הרב לאחריו אבל זה כבר למאמר אחר. משמע הפתגם למעשה אומר שהחתן צריך לשלם על טבעת הנישואין מכספו האישי מאחר והאישה היא 'קניינו'.

אך לא ניכנס לנישות האלו אלא על מראה הטבעת ואיך הדת דורשת שתיראה. אתם בטח זוכרים את ההורים שלכם הולכים עם טבעת עגולה, פשוטה, ללא כל אבן או חריטה, מזהב. כך גם אצל זוגות נשואים אחרים. נדמה שכל הטבעות הן אותו הדבר.

הדבר מכוון לכך. מאחר ולדת אין כל קשר לעומדן הכלכלי של אדם, היא לא מבקשת הרבה. היא מבקשת 'פרוטה'. על כן, הדת מבקשת את טבעת הנישואין הפשוטה ביותר. ללא כל אבן או קישוט. ישנם אישורים לחריטות מסוימות שלא משנות את אופייה של הטבעת או נראותה החיצוני.

אם אתם לא מרוצים מהרעיון של להסתובב עם טבעת ריקה מתוכן למשך חייכם, דעו כי יש לכם האפשרות להתחתן עם טבעות נישואין, לקדש אותן ובשאר הימים להחליף אותה לטבעת נישואין אחרת לבחירתכם. כן כן, הדת מבקשת לקדש טבעת פשוטה אך לא מתנגדת אם אתם מעוניינים להתפאר באהבתכם ביום יום.

אז מה למדנו פה בעצם על טבעת הנישואין בדת?

טבעות נישואין בדת צריכות להיות ללא כל אבן עליהן (אל תשאלו למה, אתם באמת לא רוצים לדעת), ללא כל קישוט שמפר את המשטח החיצוני שלה וכמובן, שתירכש על ידי חתן השמחה. יש דבר יפה בטבעת חלקה ופשוטה, כתחילת הדרך המשותפת שלכם, היא מתקדשת.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment