מסעדות ומשלוחים בתקופת קורונה

תקופת הקורונה איתגרה את כולנו ואילצה אותנו להתאים את עצמנו למצב החדש. זה נכון ברמה האישית וזה נכון ברמה המקצועית. אם אנחנו רוצים להצליח לשרוד את התקופה מבחינה עסקית, אין לנו ברירה אלא להתאים את עצמנו לכללים ולתנאים השונים, שהתקופה יצרה. 

דוגמא טובה לכך אפשר לראות בעולם המסעדנות. מאחר ובמהלך תקופת הקורונה הממשלה קבעה לא פעם, שאסור לשבת במסעדות, אז האופציה העיקרית שנותרה לבעלי המסעדות, היא לספק שירות טייק האווי או שירות משלוחים (הזדמנות מעולה לבדוק את מסעדת קופינאס משלוחים). כלומר, במקום שהלקוחות ישבו ויאכלו במקום, הם יוכלו לקחת את האוכל הביתה או להזמין משלוח עד הבית. 

כך מצאו את עצמן מסעדות בכירות עוברות לעבוד, בסגנון מסעדות למזון מהיר. אם עד שנת 2020, מי שבעיקר עסק במשלוחים היו מסעדות רשת או מסעדות שירות מהיר שהציעו משלוחים הביתה או לבית העסק, בעוד שמסעדות רגילות סיפקו רק אפשרות לשבת בשטחן, אזי שאותן מסעדות נאלצו להתרגל למצב חדש, אחרת הן לא יכלו לשרוד. 

כיצד עובדים עם מסעדות בזמן הקורונה

נניח ואנחנו לקוחות שרוצים ליהנות מארוחה טובה של מסעדה מסוימת. אז כל מה שעלינו לעשות, במקום להזמין מקום ולשבת במסעדה, אנחנו יכולים להזמין ארוחה דרך המחשב או ליצור קשר בטלפון ולהזמין שירות. 

צריך לציין כמה נקודות חשובות לגבי התהליך:

ראשית, הרבה מאוד מסעדות הרחיבו את שטח הפעילות שלהן. כלומר, גם אם הן ממוקמות במקום מסוים, אזי שהן מספקות שירות משלוחים לרדיוס נרחב, מתוך הבנה שלא ישתלם להן מבחינה עסקית לקבל הזמנות רק מהאזור הקרוב אליהן. 

שנית, כמו בכל מצב אחר, גם כאן אנחנו צריכים להיות ערים לעובדה שיש מקרים שנצטרך להמתין זמן רב עד שהמשלוח יגיע, ולכן מוטב לעשות את ההזמנה מספר שעות לפני שאנחנו מתכננים לאכול. 

שלישית, מאחר ומדובר על תקופת קורונה, עלינו לוודא שהשליח ישאיר את האוכל מחוץ לדלת (אם אנחנו מבודדים) או שהוא יגיע אלינו עם מסכה וכפפות, על מנת שלא נצטרך לבוא איתו במגע ולא יהיה חשש שהוא ידביק אותנו, אם הוא נושא את הנגיף. 

גם בתקופת קורונה בדקו הפקת ארועים בקופינאס

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment