מהו קפה קולומביאני ולמה הוא נחשב למוביל

קולומביה מהווה יעד נחשק למטיילים הרפתקנים, אבל זו גם אחת ממדינות הקפה הידועות בעולם. אם עד כה לא ניסיתם, כדאי לנסות וליהנות. נסביר מהו בדיוק קפה קולומביאני, למה הוא נחשב למוביל ומה הופך אותו לכל כך טוב.

חקלאות מכוונת קפה

הכלכלה של קולומביה מבוססת לא מעט על חקלאות. אחוז נכבד מהכלכלה המקומית נשען, למעשה, על חקלאות הקפה. למעשה, חקלאות זאת כל כך וותיקה, משומנת ומשוכלל, כך שאין פלא שהתוצרת הינה איכותית במיוחד. אומרים שזהו הקפה המשובח ביותר בעולם (לצד התוצרת שמגיעה מברזיל השכנה).

אקלים ותנאי גידול מעולים

האקלים בקולומביה מתאים בצורה מושלמת לגידול קפה מושלם. מזג האוויר, תנאי הלחות, הגשם, דומה שהשילוב של כל אלה נוצר כדי לאפשר לקפה לגדול בצורה מיטבית. מלבד זאת, במדינה גם נוהגים לבצע את הקטיף בצורה מסורתית בחלק ניכר משדות הגידול. שילוב של כל אלה גורמים לכך כי קפה קולומביאני נחשב לאחד מזני הפרימיום המובילים ביותר.

קפה חזק בטעם מודגש

חובבי קפה אדוקים שמכירים את כל זני הקפה הנחשבים וניסו קפה ממדינות שונות מספרים כי קפה קולומביאני נחשב לחזק ומודגש בטעמו. בהשוואה ליבול פחות איכותי, הארומה ושילוב הטעמים הופכים כל לגימה לחוויה עשירה ומפנקת.

זה המקום להדגיש כי על מנת ליהנות מהקפה הטוב ביותר, עדיף לקנות את הפולים מספק מתמחה. מומלץ לבקש טחינה לפני המשלוח, מה שמבטיח טעם עשיר. אגב, לטובת צורות הכנה שונות ניתן לבקש טחינה כראוי, גסה יותר או עדינה, לפי הטעם. טריות פולי קפה נמדדת בפחות שמנוניות. בנוסף, רמת החומציות מאוזנת ולא גבוהה יותר מדי. סיכום כל מאפייני הגידול, המסורת, האיכות וההקפדה הופך את קולומביה לאחת מבירות הקפה של העולם.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment