רקע קפה 1
coffe-bg2

העולם יותר יפה

אם שותים כוס קפה...

coffee-3

עולם הקפה

הכל על קפה
במקום אחד

שוקולטייר- האיש הכי מתוק בעולם

//שוקולטייר- האיש הכי מתוק בעולם

שוקולטייר- האיש הכי מתוק בעולם

הרבה אמהות מסבירות לילדים שלהם שהאיש הכי מתוק בעולם וזה שעושה עבורם את כל השוקולדים המיוחדים ואת עוגות השוקולד והמאפים המיוחדים, נקרא שוקולטייר. במאמר זה נספק הרחבה אודות מקצוע זה וכן נסביר מה כוללים הלימודים שמכשירים את המומחה לשוקולדים.

שוקולטייר

golden-chocolate-1372875-mשוקולטייר הוא מומחה בתחום השוקולדים. התפקיד של מומחה זה הוא להכין ממתקים מסוגים שונים משוקולד. דבר זה כולל הכנה של פרלינים ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי מדובר על מקצוע לכל דבר וכל שוקולטייר הוא אדם בעל ידע רב בכל הקשור אל שוקולד, טכניקות שונות ליצירתו ועוד. פעמים רבות איש מקצוע זה אחראי על המצאות של מתכונים שונים לפרלינים ועיצובים מסקרנים של שוקולדים מסוגים שונים. משום כך, השוקולטיירים המומחים טוענים כי חשוב להיות יצירתי, אוהב שוקולד אמיתי וחרוץ ולהגיע להחלטה באם מעוניינים לעסוק בתחום זה כל החיים.

במידע ותחום הקונדיטוריה/בישול מושך אתכם, אך לא מצאתם את הנישה שבה תירצו להתמקד, שוקולטייר בהחלט יכולה להיות אופציה מעניינת עבורכם. במידה ואתם לא בטוחים אם תאצו ללכת על התחום הזה בתור מקצוע, תמיד אפשר לקחת סדנא קצרה של כמה ימים או אפילו כמה שעות, להתרשם לכאן או לכאן ולהחליט אם ברצונכם להרחיב את הלימודים וללמוד את המקצוע בצורה יותר רצינית.

קורס מתוק במיוחד

אם החלטתם כי אתם מעוניינים לבנות קריירה בתחום השוקולדים ותחום הבישול תמיד עניין אתכם, הגיע הזמן לבחון קורסים מיוחדים שעיקרם ללמוד כיצד להיות שוקולטייר. חשוב מאוד לבדוק מה תנאי הקבלה אל קורסים אלו, שכן יש בתי ספר לבישול שמחליטים לפתוח קורסים רק לאנשים בעלי ניסיון כלשהו בבישול וגישה לתחום ואילו אחרים מקבלים כל אחד שמעוניין ללמוד את התחום.

חשוב לזכור כי מדובר בדרך כלל על קורס של כמה עשרות ולא על שנה שלמה של לימודי בישול ולכן פעמים רבות קונדיטורים או בשלנים מקצועיים מחליטים להירשם אליו כהשלמה לתחום בו הם עוסקים ואילו אחרים מחליטים להירשם אליו על מנת לעסוק רק בתחום זה. הלימודים בדרך כלל כוללים שיעורים מעשיים המשולבים בחומר עיוני בכל הקשור אל מיומנויות עבודה שונות, היסטוריה על השוקולד ועוד.

באתר של מכללת בישולים ניתן למצוא מידע נוסף על קורס שוקולטייר.

איפה ניתן להשתלב בתור שוקוליטיר?

  • לפתוח עסק עצמאי ליצירה ומכירת שוקולדים.
  • להשתלב בקונדיטוריה/מאפיה/מסעדה שמתאימה לכך
  • ללמד את התחום או לעסוק בייעוץ
  • ועוד

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
רויטל הרצוג

רויטל הרצוג

רויטל הרצוג היא מפיקת אירועים וסדנאות מעל 10 שנים, וגם חובבת קפה מושבעת. רויטל החליטה לחבר יחד את שתי האהבות הגדולות בחייה, וכיום היא גם בלוגרית מקצועית בכל תחומי האירועים, פנאי ואטרקציות.

Leave a comment